Posty z blogów Alei Biznesu

Domofon wielorodzinny

radbit_cyfrowy_domofon_wielorodzinny_1 

Wybór domofonu wielorodzinnego często wzbudza wiele emocji. Nic dziwnego - w końcu nie dość, że wszyscy lokatorzy muszą dojść do porozumienia, to jeszcze domofon musi spełniać pewne wymagania i wykazywać się określoną funkcjonalnością.

Jakie wymagania powinien spełniać domofon wielorodzinny? 

  1. Pierwsza i najważniejsza kwestia to trwałość. Dlaczego? Ano domofon wielorodzinny jest używany setki razy dziennie. Dlatego musi być zrobiony z trwałego materiału. Najlepiej z takiego, który można czyścić. Cyfry na klawiaturze również muszą być umieszczone w sposób trwały, aby nie uległy wytarciu.
  2. Dostępność podzespołów w rozsądnych cenach. Co to oznacza? Jeżeli uszkodzeniu ulegnie jeden element domofonu, na przykład głośnik lub zostanie zdewastowana klawiatura, to musi być możliwość łatwego dokupienia i wymiany tylko tego jednego elementu. Najlepiej bez konieczności wysyłania całego urządzenia do serwisu i pozostawiania klatki otwartej na kilka tygodni.
  3. Koszty utrzymania systemu domofonowego są w dużej mierze zależne od tego, jakie urządzenie zostało zamontowane w klatce. Są domofony, które działają w zasadzie bezawaryjnie przez wiele lat. Każda awaria powoduje wzrost kosztów konserwacji systemu domofonowego. Wiąże się to bezpośrednio z poprzednim punktem - dostępności niedrogich podzespołów. W przeciwnym wypadku lokatorów czeka wymiana całego systemu domofonowego co kilka lat.
  4. Ułatwienia dostępu  - domofon musi być dostosowany do obsługi przez osoby niedowidzące i niewidzące - dobrze, żeby klawiatura domofonu była dobrze podświetlona i wyczuwalna dotykiem, a wszelkie działania przy kasecie, takie jak wciśnięcie klawisza lub otwarcie drzwi sygnalizowane odpowiednim sygnałem dźwiękowym. Domofon musi być też dostosowany do obsługi przez osoby niesłyszące - otworzenie drzwi powinno być sygnalizowane za pomocą specjalnych diód LED.
  5. Bezpieczeństwo - domofony do bloków zazwyczaj posiadają możliwość otworzenia drzwi kodem. Ważne jest, aby oprogramowanie domofonu nie pozwalało na przeszukiwanie kodów przez osoby postronne. Po góra trzech błędnych próbach wpisania kodu klawiatura powinna blokować się na określony czas.
  6. Wygląd. Ostatnia, ale wcale nie mniej ważna sprawa. Lokatorzy coraz bardziej dbają o swoje otoczenie. Warto pamiętać, że domofon jest nie tylko narzędziem komunikacj. Jest również wizytówką domu i osiedla.

Wybór domofonu wielorodzinnego to wybór na lata. Warto wziąć pod uwagę wszystkie aspekty funkcjonowania przy jego wyborze.

Teraz przesyłki do Anglii prześlesz również kurierem DPD

Teraz przesyłki do Anglii prześlesz również kurierem DPD

Miło nam poinformować, że w naszej ofercie pojawił się przewoźnik DPD, który oferuje przesyłki międzynarodwe i krajowe. Dzięki niemu wyślesz przesyłkę do Anglii, ale również odbierzesz piękne buty z Włoch z włoskiego butiku czy dokumenty z Niemiec. DPD oferuje dwie formy odbioru przesyłek, tego samego dnia, wymagana jest drukarka do wydruku etykiety, a jeśli jej nie posiadacie, na następny dzień może ją przywieźć kurier. Przesyłki wysyłane za pomocą tego kuriera można doubezpieczyć nawet do 50000 PLN, co daje możliwości wysyłki paczek wartościowych. Kurier DPD realizuje również przesyłki do takich państw nie będących w Unii Europejskiej jak Norwegia, Szwajcaria czy Serbia. Przewoźnikiem tym możemy przewieźć opony, jeśli zastosnowane zostanie odpowiednie opakowanie. Kurier udostępnia opcję śledzenia paczek, a przy doręczeniu przesyłki możliwość uzyskania telefonu do kuriera. Serdecznie zapraszamy do spradzenia cennika  i oferty. 

pozdrawiamy paczki-do-Anglii-dpd

zespół Pack4you

https://www.pack4you.pl/cennik/

Czy Polacy wrócą do kraju przez Brexit

Nastroje po referendum jakby ucichły. Co ciekawe Brytyjczycy są zdziwienii wynikiem reeferendum, jekby nie wierzyli, że będzie to możliwie. Anglia myślała, że uchroni to ją przed napływem uchodźców, czy tak naprawdę jest na to szansa? Nikt nie wie jak to wpłynie na Polaków i ich miejsca w pracy. Tym bardziej, że czytamy o agresji, wobec nich ze strony Brytyjczyków, pytanie czy brexit przeniesie się na nastroje Anglików na polskich emigrantów. Przypuszcza się, że najbardziej narażona jest część Polaków, która nie zna języka, pracują tylko dorywczo i nie dość wystarczająco zintegrowała się z Wielką Brytanią. Większość, która od dawna przybywa na terenie Anglii, ma stałe pewne posady, nie obowia się widma powrotu. Nie wiadomo jak rozwinie się współpraca gospodarcza z Wielkiej Brytanii z państwami Unii, czy wrócą odprawy celne. Niektórzy Polacy nie czekają na rozwój sytuacji i wracją do kraju. Póki co jeśli macie Państwo rodaków na terenie Anglii, cały czas jest możliwość wysyłania paczek. http://www.pack4you.pl/cennik/.

14

11 lat działalności miasta Artelis - czyli trochę naszych statystyk

Artelis to "portal z brodą" ;). Zaczęliśmy go w 2005 roku, W 2006 zarejestrowaliśmy pierwszych użytkowników i pierwsze artykuły. Zaczął się dynamicznie rozwijać i zdobywać serca Użytkowników - był potrzebny, trafilismy z nim w 10. Nie będę tu przytaczał burzliwej historii Artelis, ale działo się dużo... Statystyki w Google Analitylitycs zaczęliśmy zbierać dopiero w marcu 2008 roku i od tej pory zanotowaliśmy:

  • 10 641 200 sesji 
  • 8 614 701 odwiedzin użytkowników
  • 19 339 773 odsłony serwisu

Tak patrząc na to wstecz to dużo :) były okresy kiedy Artelis był bardzo często odwiedzany, notowaliśmy piki odwiedzalności - maksymalnie 20 000 sesji dziennie, stała odwiedzalność na poziomie 6000 - 7000 UU dziennie - fajne czasy, dużo się działo. Później Google wypuściło swój zwierzyniec algorytmowy, a my popełniliśmy kilka błędów w zarządzaniu i dostaliśmy trochę po wynikach. W osobistych sprawach zarządu działy się różne rzeczy, Przewalało się życie w każdą możliwą stronę... Artelis zmieniał Właścicieli...Działo się. Artelis nieco wyhamował... ale... działamy, jesteśmy. Przetrwaliśmy na rynku wielkich zmian i w naszym sektorze wciąż jesteśmy najlepsi. Wciaż mamy wielkie plany i świetne wizje, zbieramy budżet aby je zrealizować. Plany są fajne i wizje świetliste. Tylko działać :) Zbudujemy to Miasto! 

Tak jakoś natchnęło mnie, aby podsumować statystykami ten okres... to juz przecież... 11 lat... aż niedowiary :) Dziś kończy się pewien 260 dniowy okres i jutro zaczyna nowy - może to dlatego taka chęć przyszła? Idziemy za podszeptami intuicji - zgodnie z naszą głoszoną od niedawna filozofią Marketingu Wibracyjnego. 

Dziękuję że jesteś tu z nami, że czytasz to, że publikujesz, pobierasz artykuły, udostępniasz, że korzystasz z naszych usług - wszystko to pomaga nam dalej działać i funkcjonować. Wierzymy w nasze plany i wizje :) i w niedalekie ich spełnienie! :) I to z przytupem! :) 

Z serdecznym pozdrowieniem

Krzysztof Kina i Zespół Artelis.pl 

Nowe podejście do biznesu

sprout-1136131_640

Żyjemy w bardzo ciekawych czasach. Obserwować można teraz pewnego rodzaju polaryzację, która jest widoczna w podejściu ludzi do biznesu i do życia w ogóle. To, co daje nam wszechobecne otoczenie technologią na jednych działa w sposób mobilizujący i korzystny, a na innych właśnie taki... ogłuszający. Z pewnym niepokojem patrzę na ciche ulice, młodych ludzi przemykających się po cichu, wpatrzonych w swoje ekrany.... Nasz technologiczny zgiełk i wszechobecny pęd w jakiś sposób porywa nas i hipnotyzuje, sprawia, że coraz bardziej jesteśmy gdzieś tam, w przeszłości lub przyszłości, załatwiamy "zylion" spraw, mamy smartfony, tablety, smartwatche - wszystko, co sprawia, że jesteśmy ciągle online, ciągle w pracy, w aktywności. Nie ma już możliwości wyjść z pracy i o niej nie myśleć... przynajmniej w wielu przypadkach tak jest, a zwłaszcza u tych, którzy prowadzą własne biznesy. Czy to naprawdę jest rozwój społeczeństwa, czy to raczej zmierza do jakiegoś krachu?

Kontynuuj czytanie
Trwa modernizacja Alei Biznesu

Trwa modernizacja Alei Biznesu. Zostały dziś wybrany system blogowy - aby do niego wejść trzeba wybrać "Blogi Firmowe" z górnego menu. W chwili obecnej niestety ale blogi nie integrują się z głównym profilem/biurem. W biurze wyświetlają się tylko artykułu i wpisy z Tablicy/Walla. Wszystko to działa, ale pracy przy tym jest jeszcze co nieco. Nieukrywamy że szykujemy nowy skrypt, który będzie w o wiele lepszym stopniu pozwalał integrować wszystkie te elementy. Rozwiązanie wdrożymy w ciągu najbliższych tygodni. 

Trwa też dziś wysyłka mailingu i promocja naszej najnowszej oferty, którą znajdziesz pod tym linkiem.

Dni Otwarte Alei Biznesu

Trawają Dni Otwarte Alei Biznesu - do końca marca 2016 możesz skorzystać z promocji i wprowadzić się na Aleję lub zakupić taniej usługi Artelis.pl. Zobacz więcej szczegółów w Aktualnościach. 

Co ciekawe, zacząłem nagrywać krótkie klipy dźwiękowe opowiadające o tych tematach. Dla mnie to nowy krok - przyznaję szczerze ale wierzę, że to krok w dobrą stronę. Pomoże rozpromować Aleję a mi... pomoże się rozgadać i wyjść na inny poziom autopromocji. Niedługo zacznę na Drogowskazie :) 

Jak chcesz posłuchać tego, wejdź na ogólnego Walla Alei Biznesu - znajdziesz? Daj znak proszę czy łatwo znaleźć, jak działa dla Ciebie ta strona? 

Pozdrawiam

Krzysztof 

Budujemy miasto przedsiębiorczych - nowe możliwości autopromocji

Trwa rozbudowa naszego miasta! To co nazywamy dzielnicą miasta Artelis.pl jest częścią, osobnym skryptem na którym obsługujemy część funkcjonalności Artelis.pl. Między innymi jest tu sklep oferujący wszystkie usługi Artelis ale też i przede wszystkim jest tu część prezentująca biznesy, projekty naszych Użytkowników. 

 

Dlaczego miasto? Bo "Art" - od artykułów i... sztuki oraz "lis" od metropolis - aglomeracji miejskiej. "Zaraz, zaraz", zapytasz - "jakiej sztuki"? " Przecież Artelis to portal z artykułami z praktyczną wiedzą i sztuki to tutaj akurat niewiele...". Sztuka jest bo choćby to, że do tej pory działamy to niezła  sztuka ;) ale głównie chodzi nam o podejście do tego co się robi i jak się pisze. Uważamy, że do wszystkiego co się robi w życiu można podchodzić jak do sztuki, jak do dzieła, które się wykonuje. Każdy z nas jest i dziełem, które jest tworzone i Twórcą tego dzieła. Ponieważ mamy tego świadomość i chcemy aby ona przyświecała autorom piszącym i publikującym u nas swe artykuły. A jak jest w Twoim przypadku? Odpowiedz sobie ale jeśli choćby na chwile postawiłeś sobie pytanie "czy ja tak podchodzę do swego życia i do wszystkiego co w nim robię?" to odnieśliśmy sukces :) bo to diametralnie inne spojrzenie niż "co ja z tego będę miał, ile zarobię?". To pierwsze daje z siebie bez oczekiwania że coś się otrzyma w zamian, to drugie wyciąga rękę z zastanowieniem czym sprawić aby ta ręka się zapełniła i ktoś, coś dał. Różnica jest taka jak picie w Szczawnicy a szczanie w piwnicy ;) 

Kontynuuj czytanie
Społeczność kreatywnych

Szukasz społeczności na Alei Biznesu? Jest, ale ukryta w blogach i aktywności na wallu. Czyli chodzi o to, że jeśli coś stworzysz, będziesz widoczny na Alei, będzie Cię można znaleźć, tylko przez Twoją aktywność i twórczość. Najlepiej jeśli napiszesz poczytnego bloga, będziesz aktywny na tablicy, dojdą też inne możliwości. 

Każdy kto kupi cokowiek na Alei Biznesu - na Artelis.pl staje się Klientem i zarazem Użytkownikiem Alei Biznesu ale nie chcemy aby był widoczny tylko dlatego, że dokonał zakupu - cieszymy się, z tego, oczywiście ale chcemy aby ludzie byli znani z tego co dają z siebie - patrz mój poprzedni post na blogu, to jest cenne i to będzie premiowane na AB. 

 

Blogi, Wall - społeczność

Rozpoczęliśmy nowy etap działalności na Alei Biznesu, umożliwiamy teraz każdemu naszemu Użytkownikowi stworzenie swego bloga firmowego, oraz dajemy inne narzędzia, które mają pomóc w budowaniu i promowaniu społeczności wokół swej osoby, swojego biznesu. 

Temat jest jest bardzo rozwojowy i cały czas jest wdrażany. W pierwszej kolejności muszę przestrzec przed tym, że w chwili obecnej nie funkcjonuje polska wersja tych narzędzi - nie ma tego wiele ale pewne komunikaty i etykiety nie są jeszcze przetłumaczone co zmieni się nie bawem. 

Po co blog w tym miejscu? Są prezentacje firm, jest możliwość stworzenia swego profilu, zaproszenia ludzi - a czym można ich lepiej do siebie przekonać jak nie tym co i jak się pisze? To co jesteś w stanie z siebie dać i to jak to robisz, sprawia, że ludzie się do Ciebie przekonują. Jedną z najlepszych form tego jest prowadzenie bloga, tylko... zauważ co chcesz osiągnąć tym blogiem, jakiego rodzaju intencje Ci przyświecają przy jego zakładaniu?

Kontynuuj czytanie